Domowa MASECZKA do twarzy

maseczka

Codzienna pielęgnacja naszej skóry stanowi niezwykle istotny rytuał. Podstawowe czynności z nią związane, które wykonujemy każdego dnia warto jednak wzbogacić, np. maseczkami do twarzy.

Dziś, po krótkiej, ale pracowitej przerwie mam dla Was nieco inny przepis niż zwykle – pomysł na naturalną, domową maseczkę do twarzy. Jest ona prosta i szybka w przygotowaniu, a jednocześnie pozwala uzyskać pożądane efekty – odświeżoną, odżywioną, nawilżoną i pełną blasku cerę. Przygotowując ją samodzielnie możemy wykorzystać bogactwo naturalnych składników, mając jednocześnie pewność co do źródła jej składników. Nasza skóra również wymaga olbrzymiej troski, dlatego ważne jest, aby kosmetyki, którymi nią pielęgnujemy były naturalnego pochodzenia.

Ostatnio, zawartość mojej kosmetyczki zmieniła się o 180 stopni – teraz większość z kosmetyków to produkty naturalnego pochodzenia. Na szczególną uwagę w pielęgnacji zasługuje twarz, dlatego też znalazło się w niej znacznie więcej preparatów do codziennego oczyszczania twarzy. Bardzo gorąco polecam Wam książkę „Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji” Cho Charlotte (o której wspomniałam w poprzednim wpisie). Od czasu jej przeczytania zwracam szczególną uwagę na skład kosmetyków i staram się wybierać te najlepszej jakości, przygotowanych ze składników naturalnego pochodzenia, bez zbędnej, szkodliwej na dłuższą metę chemii oraz sztucznych barwników. Rytuały związane z pielęgnacją skóry stały się dla mnie nieodłącznym elementem dnia, sprawiając mi jednocześnie olbrzymią radość. Moja skóra jest zdecydowanie bardziej oczyszczona, odżywiona i pełna blasku.

Domowe maseczki są uwielbiane przez naszą skórę – zdecydowanie poprawiają jej kondycję, wygładzają i dostarczają wielu składników odżywczych. Moja maseczka, dzięki właściwościom składników, które wykorzystałam, odżywia i regeneruje, pozostawiając nawilżoną, elastyczną, jędrną i pełną blasku twarz. Możecie ją stosować 1-2 razy w tygodniu, w celu zauważalnych efektów. Podana ilość składników wystarcza na dwie/trzy maseczki.

Składniki:

  • pół banana
  • żółtko jajka
  • łyżeczka kakao
  • łyżeczka miodu

maseczkamaseczkamaseczka

Wszystkie składniki mieszamy ze sobą w miseczce (najlepiej jest je zblendować).

maseczka

Wygodnym sposobem na nałożenie maseczki jest użycie pędzla (w moim przypadku był to nieużywany już pędzel do podkładu).

maseczka

Na oczyszczoną skórę twarzy rozprowadzamy równomiernie maseczkę i pozostawiamy na ok. 15 minut.

maseczkamaseczka

Na koniec zmywamy maseczkę letnią wodą. Warto po oczyszczeniu twarzy zaaplikować ulubiony (z naturalnych składników!) krem 🙂

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *