Przegląd oferty MCDONALD’S

McDonald

Specjalnie na Waszą prośbę przygotowałam porównanie produktów, które oferuje McDonald’s. Mam nadzieję, że skorzystacie!

Mała instrukcja

Produkty podzieliłam na te, które wypadają lepiej ✅ na tle pozostałych oraz na te, które wypadają znacznie gorzej

Podziału dokonałam na podstawie tabel wartości odżywczych. Starałam się pozostać w obrębie wyznaczonych kategorii typu „oferta klasyczna”, „oferta śniadaniowa” czy „napoje”. Niektóre z nich jednak połączyłam ze względu na małą ilość produktów 🙂

Pominęłam kategorie: sosy do sałatek, grzanki i dodatki.

Pamiętajcie, że to nie jest tak, że wybierając produkty lepsze uważam, że są zdrowe! 🤪 Jest to odniesienie w stosunku do aktualnej oferty jedynie w obrębie McDonald’s 🙂

Mam nadzieje, że skorzystacie, jeżeli zdarza się Wam bywać w tym miejscu – w końcu każdy ma swoje słabości 😃


Warto jednak bym świadomym konsumentem i zdawać sobie sprawę z tego, co kryje się za takim fast foodem. Niestety niejednokrotnie są to olbrzymie ilości cukru, tłuszczu czy też soli 😞

No to zaczynamy!

McDonald

Oferta klasyczna + sałatki

Na początku oferta klasyczna połączona z sałatkami – tutaj zdecydowanie najlepiej wypada oczywiście sałatka. Jeżeli już chcecie wybrać burgera – najlepszym wyborem będzie klasyczny hamburger.

Najgorzej wypada tutaj zdecydowanie McWrap Bekon Deluxe Chrupiący Kurczak, którego kaloryczność przewyższa klasycznego hamurgera aż ponad 2,5-krotnie… Warto również zwrócić uwagę na bardzo dużą zawartość soli – aż pół łyżeczki.

McDonald

Ekstrakąski + frytki

Z ekstrakąsek i frytek najlepszym wyborem będą marchewki oraz jabłka i winogrona. Z bardziej fastfoodowych opcji możecie pokusić się o McNuggets (4 szt.), które wypadają jeszcze całkiem całkiem.

Odradzam Chicken Strips (5 szt.) – prawie 3-krotnie więcej kcal w stosunku do McNuggets (4 szt.) i znacznie więcej tłuszczu oraz soli.

McDonald

Oferta śniadaniowa

Z oferty śniadaniowej najlepiej wypada placek ziemniaczany. Do lepszych opcji w stosunku do pozostałych produktów można zaliczyć jeszcze McMuffin Jajko oraz McTost Ser. Warto tutaj zwrócić uwagę na zwiększoną zawartość cukru w opcji McTost Ser, zatem mimo wszystko pokusiłabym się o stwierdzenie, że jednak McMuffin Jajko wypada tu nieco lepiej.

Zdecydowanie najgorzej wypada w ofercie śniadaniowej Podwójna Kajzerka Wieprzowa Deluxe – masa kcal, tłuszczu, jak i soli. Nie polecam. Podobnie bardzo zresztą wypada wieloziarnista wersja tej kajzerki.

McDonald

Desery

Z deserów z kolei lepszym wyborem będzie mały Shake w przeciwieństwie do Lodów w waflu z polewą czekoladową, których kaloryczność oraz zawartość tłuszczu są ok. 2-krotnie wyższe…

McDonald

Produkty promocyjne

Z produktów promocyjnych najlepiej jeszcze wypadają Swojskie kartofelki oraz Ciastko z nadzieniem wiśniowym. Wybrałam tu również Lody czekoladowe w kubku plastikowym z polewą truskawkową ze względu na stosunkowo niską kaloryczność i zawartość tłuszczu. JEDNAK pamiętajcie, że są w nim spore ilości cukru, zatem czy można stwierdzić, że ten produkt wypada dobrze? Oceńcie sami. Miałam ciężki orzech do zgryzienia!

ZDECYDOWANIE najgorzej prezentuje się Podwójny WieśMac – blisko 1000 kcal w porcji! Dla niektórych to już grubo ponad połowa dziennego zapotrzebowania kalorycznego… Pamiętajcie o tym! Niewiele lepiej wypada Podwójny McRoyal Pikantny, który nawet ma nawet więcej soli niż rekordzista. Maestro Grilled Cheese też nie najlepiej. Warto zwrócić uwagę, iż pomimo mniejszej kaloryczności w stosunku do poprzedników ma więcej cukru i soli.

McDonald

Napoje

W przypadku napojów oczywiście woda mineralna, herbata i coca-cola zero wypadają najlepiej bez dwóch zdań.

Najgorzej: coca-cola klasyczna i fanta.

McDonald

McCAFÉ

W McCAFÉ bez zaskoczenia polecam espresso i kawę czarną. Jeżeli wolicie wersję z mlekiem to fajnie wypada kawa z mlekiem mała i kawa z napojem sojowym mała. Ze słodkości wybierzcie raczej makaronik.

Z napojów kiepsko prezentuje się Caramel Latte Macchiato (sporo cukru i dużo więcej kcal w stosunku do polecanych napojów). W przypadku słodkości odradzam truskawkowy poemat i sernik – dużo cukru , tłuszczu też nie mało.

McDonald

Pozostałe produkty

Z kategorii „Pozostałe produkty” fajnie wypada Kubuś mus. Jeżeli chcecie coś zdecydowanie słodszego to możecie się jeszcze pokusić o klasycznego McFlurry Lion (pamiętajcie jednak, że zawiera mimo wszystko duże ilości cukru, jednak mniej jak pozostałe).

Kiepsko wygląda sprawa z McFlurry Kit Kat w wersji karmelowej i czekoladowej, a także McFlurry Lion czekoladowy – ok. 1,5x więcej kcal, tłuszczu i cukru w stosunku do klasycznego McFluryy Lion.

McDonald

PORÓWNANIE CAŁEJ OFERTY

Zerknijcie na zbiorcze porównanie. Chyba nie muszę już nic komentować 🙂

Dbajcie o siebie i bądźcie świadomi! 🥰

Dajcie znać czy podoba się Wam takie porównanie 🙂

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.