Przegląd oferty MCDONALD’S

McDonald

Specjalnie na Waszą prośbę przygotowałam porównanie produktów, które oferuje McDonald’s. Mam nadzieję, że skorzystacie!

Mała instrukcja

Produkty podzieliłam na te, które wypadają lepiej ✅ na tle pozostałych oraz na te, które wypadają znacznie gorzej

Podziału dokonałam na podstawie tabel wartości odżywczych. Starałam się pozostać w obrębie wyznaczonych kategorii typu „oferta klasyczna”, „oferta śniadaniowa” czy „napoje”. Niektóre z nich jednak połączyłam ze względu na małą ilość produktów 🙂

Pominęłam kategorie: sosy do sałatek, grzanki i dodatki.

Pamiętajcie, że to nie jest tak, że wybierając produkty lepsze, uważam, że są zdrowe. Jest to odniesienie w stosunku do aktualnej oferty jedynie w obrębie McDonald’s 🙂

Mam nadzieje, że skorzystacie, jeżeli zdarza się Wam bywać w tym miejscu – w końcu każdy ma swoje słabości!


Warto jednak bym świadomym konsumentem i zdawać sobie sprawę z tego, co kryje się za takim fast foodem. Niestety niejednokrotnie są to olbrzymie ilości cukru, tłuszczu czy też soli…

No to zaczynamy!

McDonald

Oferta klasyczna + sałatki

Na początku oferta klasyczna połączona z sałatkami – tutaj zdecydowanie najlepiej wypada oczywiście sałatka. Jeżeli już chcecie wybrać burgera – najlepszym wyborem będzie klasyczny hamburger.

Najgorzej wypada tutaj zdecydowanie McWrap Bekon Deluxe Chrupiący Kurczak, którego kaloryczność przewyższa klasycznego hamburgera aż ponad 2,5-krotnie… Warto również zwrócić uwagę na bardzo dużą zawartość soli – aż pół łyżeczki.

McDonald

Ekstrakąski + frytki

Z ekstrakąsek i frytek najlepszym wyborem będą marchewki oraz jabłka i winogrona. Z bardziej fastfoodowych opcji możecie pokusić się o McNuggets (4 szt.), które wypadają jeszcze całkiem dobrze.

Nie polecam z kolei Chicken Strips (5 szt.) – prawie 3-krotnie więcej kcal w stosunku do McNuggets (4 szt.) i znacznie więcej tłuszczu oraz soli.

McDonald

Oferta śniadaniowa

Z oferty śniadaniowej najlepiej wypada placek ziemniaczany. Do lepszych opcji w stosunku do pozostałych produktów można zaliczyć jeszcze McMuffin Jajko oraz McTost Ser. Warto tutaj zwrócić uwagę na zwiększoną zawartość cukru w opcji McTost Ser, zatem mimo wszystko pokusiłabym się o stwierdzenie, że jednak McMuffin Jajko wypada tu nieco lepiej.

Zdecydowanie najgorzej wypada w ofercie śniadaniowej Podwójna Kajzerka Wieprzowa Deluxe – dużo kcal, tłuszczu, jak i soli. Nie polecam. Podobnie bardzo zresztą wygląda wieloziarnista wersja tej kajzerki.

McDonald

Desery

Z deserów z kolei lepszym wyborem będzie mały Shake w przeciwieństwie do Lodów w waflu z polewą czekoladową, których kaloryczność oraz zawartość tłuszczu są ok. 2-krotnie wyższe…

McDonald

Produkty promocyjne

Z produktów promocyjnych najlepiej jeszcze wypadają Swojskie kartofelki oraz Ciastko z nadzieniem wiśniowym. Wybrałam tu również Lody czekoladowe w kubku plastikowym z polewą truskawkową ze względu na stosunkowo niską kaloryczność i zawartość tłuszczu. Pamiętajcie jednak, że to wciąż spore ilości cukru. Czy można zatem stwierdzić, że ten produkt wypada dobrze? Oceńcie sami. Miałam twardy orzech do zgryzienia!

Zdecydowanie najgorzej prezentuje się Podwójny WieśMac – blisko 1000 kcal w porcji! Dla niektórych to już grubo ponad połowa dziennego zapotrzebowania kalorycznego… Pamiętajcie o tym! Niewiele lepiej wypada Podwójny McRoyal Pikantny, który nawet ma nawet więcej soli niż rekordzista. Maestro Grilled Cheese też nie najlepiej. Warto zwrócić uwagę, iż pomimo mniejszej kaloryczności w stosunku do poprzedników ma więcej cukru i soli.

McDonald

Napoje

W przypadku napojów oczywiście woda mineralna, herbata i coca-cola zero wypadają najlepiej – bez dwóch zdań.

Najgorzej: coca-cola klasyczna i fanta.

McDonald

McCAFÉ

W McCAFÉ bez zaskoczenia polecam espresso i kawę czarną. Jeżeli wolicie wersję z mlekiem to fajnie wypada kawa z mlekiem mała i kawa z napojem sojowym mała. Ze słodkości wybrałabym raczej makaronik.

Z napojów kiepsko prezentuje się Caramel Latte Macchiato (sporo cukru i dużo więcej kcal w stosunku do polecanych napojów). W przypadku słodkości odradzam truskawkowy poemat i sernik – dużo cukru, a tłuszczu też nie mało.

McDonald

Pozostałe produkty

Z kategorii „Pozostałe produkty” fajnie wypada Kubuś mus. Jeżeli chcecie coś zdecydowanie słodszego to możecie się jeszcze pokusić o klasycznego McFlurry Lion (pamiętajcie jednak, że zawiera mimo wszystko duże ilości cukru, jednak mniej niż pozostałe).

Kiepsko wygląda sprawa z McFlurry Kit Kat w wersji karmelowej i czekoladowej, a także McFlurry Lion czekoladowy – ok. 1,5x więcej kcal, tłuszczu i cukru w stosunku do klasycznego McFluryy Lion.

McDonald

PORÓWNANIE CAŁEJ OFERTY

Zerknijcie na zbiorcze porównanie. Chyba nie muszę już nic komentować 🙂

Dbajcie o siebie i bądźcie świadomi! 🥰

Dajcie znać czy podoba się Wam takie porównanie 🙂

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *