Dlaczego WARTO pić wodę z cytryną?

woda_z_cytrynąOd kilku lat codziennie po przebudzeniu się sięgam po szklankę wody z wyciśniętym sokiem z cytryny. Właściwie to dlaczego? Otóż z wielu powodów. Przestawię Wam dzisiaj dlaczego warto zaczynać dzień właśnie od wody z cytryną oraz, jak dobroczynny wpływ ma na nasz organizm.

Woda z cytryną nawadnia nasz organizm, kiedy po przebudzeniu jesteśmy nieco odwodnieni i czujemy suchość w gardle.

Dodatkowo, wpływa bardzo korzystnie na kondycję naszej skóry – uelastycznia, odmładza i ujędrnia – nasza cera jest zdrowsza, pełna blasku i zdecydowanie wypoczęta.

Nie zapominajmy o trawieniu, którego prawidłowe funkcjonowanie jest niezbędnym warunkiem równowagi naszego organizmu. Połączenie wody z cytryną pozwala nam na przyspieszenie tego procesu, co równocześnie zmniejsza uczucie głodu.

Witamina C zawarta w soku z cytryny wspomaga nasz układ odpornościowy – działa przeciwzapalanie.

Jak działa woda na nasz organizm? Zdecydowanie moczopędnie, co jest kolejnym plusem dla nas. W ten sposób oczyszczamy drogi moczowe.

Przede wszystkim, woda z cytryną jest jak… poranny trening 🙂 pobudza, dodaje energii, orzeźwia, oczyszcza umysł – pozwala nam zacząć dzień z uśmiechem na twarzy. Skutecznie poprawia nastrój!

Myślę, że już po pierwszym poranku zrozumiecie co mam na myśli, a przede wszystkim zrozumie to Wasz organizm. Czasem, szczególnie ostatnio, kiedy poranki są rześkie i nieco chłodniejsze niż w lecie – podgrzewam wodę i piję odrobinę cieplejszą, jednak nigdy gorącą (najlepiej kiedy jest letnia). Zazwyczaj po wypiciu wody z cytryną minie ok. pół godzin zanim sięgnę po śniadanie, co jest jak najbardziej wskazane (często zaraz po wypiciu nie mam ochoty na jedzenie bo czuję się pełna – warto odczekać ten czas i zająć się innymi porannymi czynnościami, takimi jak makijaż czy wybór stylizacji). Pełna szklanka zawsze leży na moim biurku wieczorem – przygotowując ją wcześniej zyskuję rano na czasie, a przede wszystkim po przebudzeniu, kiedy jeszcze „dochodzę do siebie” nigdy o niej nie zapominam.

cytrynawoda_z_cytryna-0097-kopia

Pozwólcie, aby Wasz poranek był jeszcze lepszy! 🙂

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *